Nejčastější dotazy

 Tel: +420 725 991 266
E-Mail: info@equitime.cz

 Rádi Vám pomůžeme s nakupováním v našem e-shopu.

 Položte nám otázku 24/7. Rádi odpovíme.

Ptejte se na to, co vás zajímá

Zde jsme pro vás připravili odpovědi na nejčastěji kladené dotazy ohledně péče o koně, nakupování na e-shopu a také ohledně našich služeb a kamenné prodejny.

V případě položení otázky můžete využít formulář níže.

1. Je lepší bezpečnostní vesta nebo chránič páteře?

Jednoznačnou odpovědí je bezpečnostní vesta, protože chrání nejen páteř ale i celý hrudní koš, klíční kosti a žebra. Chránič páteře chrání pouze páteř.

Pravidla jezdeckého sportu říkají, že děti a junioři musejí mít bezpečnostní vestu do 16 let.

2. Dekovat či nedekovat?

V první řadě si musíme nejdříve uvědomit, na co svého koně využíváme, co s ním v daném období budeme dělat a kde ho máme ustájeného.

Koně zvyklý být nepřetržitě venku s přístřeškem a v dobré zdravotní kondici prakticky není důvod dekovat.

Koně ustájené ve stáji s ideální teplotou 12-14 °C můžeme začít dekovat, pokud máme venku už odlišný teplotní stupeň – tedy stupně pod nulou.

Dále odlišné dekovaní budou mít koně, kteří i v zimním období sportují a chodí do jezdeckých hal. Tyto koně se stříhají a následně se dekují i ve stájích. V tomto případě je využívaná široká řada dek. Od odpocovacích dek, pláštěnek, bederek až po stájové gramažované deky až po výběhové termodeky.

3. Jak zjistím velikost bezpečnostní vesty?

Pro správný výběr bezpečnostní vesty existuje tabulka s míry a návodem, jak se správně změřit. Ale i přes přesný návod a míry vesty je vždy nejlepší si konkrétní typ vesty vyzkoušet. Některé vesty jsou neupravitelné, které musejí sedět a jsou dělané na míru. Další vesty nabízejí možnost „změnit“ velikost o pár centimetrů. Tyto vesty při koupi sedí tak, aby zbarvené pole, které ukazuje na možnost maximálního zvětšení nebylo vidět. Výběr bezpečnostní vesty je velmi důležitý i pro komfort jezdce a proto neváhejte se na nás při Vašem výběru obrátit.

4. Dobrý den, chtěla bych požádat o informaci ,jak vybrat správnou velikost kamaší (konkrétně : Kloubové kamaše Sport Busse )? Mám frískou kobylku a ráda bych si kamaše objednala. Děkuji

Dobrý den, pro fríského koně bychom doporučili velikost L. Pro Váš další  dotaz prosím využijte náš online chat či email nebo zanechte kontakt, pro snazší komunikaci. Děkujeme.

S přáním krásného dne, Equitime tým

5. Dobrý den, ráda bych se zeptala zda jsou kloubové kamaše – Kloubové kamaše Basic Busse vhodné i pro pony, zda by odpovídala případně velikost S? Potřebovala bych pro dceru na pony KVH 130cm do všestrannosti. Děkuji.

Dobrý den ,

pro pony velikosti 130 cm bychom doporučili velikost S. Kdyby se však jednalo o většího ponyho o velikosti nad 140 cm , mohli bychom se však přiklonit k velikosti M , to ale není Váš případ.

Krásný den, Equitime